Kirtan - Bhajan session

spievanie mantier a piesní doprevádzané hrou na originálnych dobových nástrojoch (mridanga, harmónium), prepletené príbehmi z hinduistickej mytológie a vedenými meditáciami. 
To všetko  účastníkom pomôže navibrovať celú ich bytosť pozitívnou energiou, ktorú si odnesú domov a budú z nej môcť čerpať pri plnení si každodenných povinností.

 

OM CHANTING

NÁJDITE HARMÓNIU V SEBE, V PRÍRODE A V CELOM SVETE

OM Chanting je pôvodná rezonančná liečivá technika pochádzajúca z Himalájí. Svetu ju opäť priniesol Mahavatar Babaji na pomoc pri obnove rovnováhy a jednoty v ľuďoch a vo svete ako jednu z techník Atma Kriya Yogy.

Na OM Chantingu sa stretávajú všetci, ktorí sa chcú venovať liečeniu seba samého, svojich blízkych, ľudstva a Matky Zeme prostredníctvom zvuku ÓM. OM Chanting nám pomáha harmonizovať všetky úrovne – fyzickú, mentálnu, emocionálnu aj duchovnú. Takto v nás rastie vnútorný pokoj, mier a láska. OM Chanting vedie k radostnejšiemu životu a zlepšuje naše zdravie a schopnosť meditácie.

Jeho popularita rastie. Je známy v 60 krajinách a cvičí sa vo viac ako 1500 skupinách.    

OM CHANTING WORKSHOP    

OM Chanting workshop je otvorený pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o zvuku ÓM a OM Chantingu. Nie je potrebné byť pokročilým jogínom ani mať akékoľvek znalosti v oblasti jogy. Dozviete sa o kozmickom zvuku ÓM, pôvode a sile OM Chantingovej techniky a ako ju zdieľať s ostatnými.

Program workshopu

Zistite viac o zvuku ÓM:

Význam a symbolika ÓMu

Zvuk v rôznych náboženstvách a vo vede

Uzdravujúci potenciál ÓMu

Cvičenie vibrácie ÓM

ÓM meditácia

Zistite viac o OM Chantingu:

História OM Chantingu

Čo sa deje počas OM Chantingového kruhu

Organizačné pokyny: ako si vytvoriť OM Chantingový kruh vo vašom okolí

Potrebná kvalifikácia na to, aby ste sa mohli stať organizátorom OM Chantingu

Kampaň „Mestá svetla“

Vedená meditácia svetla

Každý účastík workshopu dostane cd s mantoru ÓM, súhrn prednášky a certifikát o jeho absolvovaní.

Prípadní záujemcovia o vytvorenie vlastného OM Chantingového kruhu budú informovaní o podmienkach jeho založenia a získajú aj manuál organizátora OMC.

 

Wellness pre dušu  

riadené meditácie obohatené živým spevom a zvukmi rôznych nástrojov s príjemnou vibráciou

 

PROJEKT MANTRA

Mantry sú posvätné slabiky alebo slová, ktoré obsahujú obrovskú silu. Slovo mantra sa skladá z dvoch slabík: man-tra. Man znamená manas, čo je myseľ s jej myšlienkami a tra znamená nástroj. Mantra je nástroj na prácu s mysľou. Prostredníctvom neustáleho používania mantry môžete dosiahnuť stav meditácie, hlbokého sústredenia, kedy je myseľ vnímavá a sústredená.

Na workshope Projektu mantra sa naučíte okrem významu dvoch silných mantier aj spôsob, akým ich aplikovať do vášho života tak, aby boli účinné. Dostanete manuál, cd s mantrami a tzv. “japamalu”. To je náhrdelník  z goráliek vyrobených z dreva, ktorý vám pomôže udržať väčšiu koncentráciu pri mantrovaní a zároveň kumuluje v sebe energiu, získanú počas opakovania mantier.

 

 

BEZPLATNÁ PREDNÁŠKA

Úspech, stabilitu dennej praxe a tiež radosť z cvičenia zabezpečuje v prvom rade vhodne zvolená technika. Ako si však vybrať tú správnu? Príďte na bezplatnú prednášku jednotlivých techník Sádhany s praktickými ukážkami a vo vnútri seba samých nájdete odpoveď. Jednotlivými technikami vás budú sprevádzať učitelia, ktorí zodpovedia vaše prípadné otázky potrebné pre zrodenie vašej voľby.

Vzorový program prednášky (časy sú orientačné):

  • 18:00  Úvod do techník Sádhany
  • 18:15  Zmena za 40 dní – projekt, v ktorom dokážete zameniť už nepotrebné obťažujúce životné stereotypy za nové pozitívne a harmonické s cieľom transformovať sa na nového lepšieho človeka
  • 18:40  Cesta z mysle do srdca – krátkych ale intenzívnych 40 cm. Ako na to v praxi a nielen teórii?
  • 18:55  Spoznaj svoju dušu – úprimná cesta do hĺbky vlastného vnútra s cieľom sebarealizácie
  • 19:20  Modlitba v pohybe – zostava asán za účelom poďakovania za každý nový deň
  • 19:30  Samoliečenie – ak sa zámer jednotlivca podporí účasťou iných ľudí, účinok na seba nenechá dlho čakať
  • 19:50  Otázky, odpovede a registrácia na kurzy Máte záujem, ale nevyhovuje vám čas?
    Žiaden problém. Ak vám dátum a čas zverejneného kurzu nevyhovuje, kontaktujte ma a dohodneme si náhradný termín :)

REGISTRAČNÉ ÚDAJE
Kapacita kurzov je obmedzená, registrácia je nutná na dusanbelej@gmail.com alebo na 0940 773 203.