Vitajte :) 

Moje meno je Dušan Belej. Posledných 25 rokov som sa aktívne zaujímal o jogu a praktizoval meditácie viacerých typov. Dostalo sa mi veľkého daru a šťastia, že som sa ich mohol učiť od žijúcich plne realizovaných majstrov, Sri Chinmoya a Paramahamsu Vishwanandu.  

Sám na sebe som otestoval účinky jednotlivých techník a zistil ich blahodárny účinok na všetky časti mojej bytosti. Ako profesionálny vojak a neskôr obchodný zástupca som pracoval v prostredí plnom stresu a hektiky. Bolo namáhavé a vyčerpávajúce udržať si plnú koncentráciu a pokoj v napätých situáciách, ktorých bolo neúrekom.

Preto som hľadal niečo, čo by mi pomohlo vysporiadať sa s následkami takéhoto spôsobu života a bolo to zároveň čo najefektívnejšie. Moje hľadanie bolo odmenené.

Našiel som poklad, drahokam žiariaci nad všetkým ostatným, Atma Kriya Yogu. Techniky Atma Kriya Yogy Yogy - AKY (OM Chanting, Simply Meditation, Project Mantra, Mudry, Kirtan a samotná AKY) naplnili všetky moje potreby, dokonca aj tie, o ktorých som ani netušil.

AKY sa veľmi rýchlo stala neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Z cvičenca som sa stal postupne organizátorom a neskôr lektorom niektorých jej techník. Čím dlhšie AKY praktizujem, tým viac prenikám do jej hĺbky a dokážem vnímať veľkosť jej poslania pre jednotlivca i celé ľudstvo. V dnešnom svete je veľmi potrebné, aby ľudia vedeli "zostať vo svetle", byť pozitívni, zaujať nestranný postoj ku všetkému čo sa deje. Pretože nie to, čo sa nám stane ale naša reakcia a postoj, ktorý k tomu zaujmeme je zodpovedný za to, čo sa nám premietne do života.

Zostať v pokoji a láske môžeme  dokázať iba neustálym posilňovaním našich vlastností, ktoré nám v tom pomáhajú. Všetky druhy cvičenia techník AKY vám v tom budú nápomocné.

Reakcie, zážitky a príbehy cvičencov a účastníkov spoločných cvičení ma v tom len utvrdili. Mojím hlavným cieľom sa stalo šírenie techník OM Chanting, Simply Meditation, Project Mantra a Kírtanu po celom Slovensku. Je to pre mňa radosť pomáhať ľuďom žiť lepší, šťastnejší a naplnenejší život <3 Teším sa na všetky stretnutia, či už naživo alebo online. Z každého z nich odchádzame všetci odmenení vedomosťami, ktoré nás dostanú a udržia vo svetle.
Do skorého videnia! 

 

Naši priatelia zo Smart Gurua so mnou a s mojou manželkou urobili rozhovor, kde sa môžete dočítať viac ;)

https://www.smartguru.sk/sk/blog/index/zaznam/rozhovor-najst-cestu-z-ega-do-srdca-je-zakladom-kazdeho-fungujuceho-vztahu-quot-hovoria-oblubeni-smartguru-lektori-manzelia-belejovci

Pozývam vás do sveta, v ktorom si môžete znásobiť radosť z toho, že existujete, že žijete, a pomáhať už len tým, že robíte niečo pre seba.